
Hoe gezond zijn jongeren? Hoe voelen zij zich? Hebben zij stress, bewegen ze genoeg en drinken ze alcohol? En hoe veranderen deze onderwerpen door de jaren heen? Dat onderzoekt GGD Hart voor Brabant met de Gezondheidsmonitor Jeugd 2026.
Mpox is terug van nooit helemaal weggeweest. Daarom kun jij je nu weer laten beschermen met een gratis vaccinatie tegen deze ziekte. De vaccinatie is alleen bedoeld voor mensen die meer kans hebben om mpox te krijgen. Vraag ernaar tijdens je soa-consult of bel 088 368 6001 voor het plannen van een afspraak. Dit nummer is bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 – 11.00 uur.
De medewerker van de GGD zal met jou bespreken of jij risico loopt op een mpox-infectie.
Vaccineren is een goed idee als je man of transgender persoon bent en seks hebt met mannen of transgender personen en aan een of meer van deze punten voldoet:
Neem jij PrEP of heb je hiv en wordt je regelmatig getest op hepatitis C? Laat je dan ook vaccineren tegen mpox.
De vaccinatie bestaat uit 2 prikken. Heb je er al 1 gehad? Dan kun je nu je tweede prik aanvragen. Ben je vóór 1975 gevaccineerd tegen de pokken? Dan is 1 prik tegen mpox voldoende. Heb je al 2 prikken gehad, dan krijg je nu geen extra prik. Het vaccin beschermd vanaf 2 weken na de tweede prik.

Hoe gezond zijn jongeren? Hoe voelen zij zich? Hebben zij stress, bewegen ze genoeg en drinken ze alcohol? En hoe veranderen deze onderwerpen door de jaren heen? Dat onderzoekt GGD Hart voor Brabant met de Gezondheidsmonitor Jeugd 2026.

In Nederland zijn een aantal mensen ziek geworden van het Westnijlvirus. Zij kregen het virus door een beet van een besmette huissteekmug in Nederland. Ook in de provincie Brabant. De kans om in Nederland gebeten te worden door een mug die het westnijlvirus bij zich draagt blijft erg klein. En als je een muggenbeet hebt van een besmette mug krijgen de meeste mensen geen klachten. De GGD’en doen vanwege de privacy geen verdere uitspraken over individuele personen bij wie het westnijlvirus is vastgesteld.