- Professionals
- Nieuws & info
- Inwoners
- Webinar Luchtverontreiniging en COVID-19 op donderdag 16 mei
Publicatiedatum: 07-05-2024 om 16:02 uur
Laatste update: 07-05-2024 om 16:05 uur
Webinar Luchtverontreiniging en COVID-19 op donderdag 16 mei
Op donderdag 16 mei 2024 van 15:30-16:30 uur organiseert het Kennisplatform Veehouderij en humane gezondheid van een webinar over luchtverontreiniging en COVID-19 in Nederland.
Aanleiding is het landelijk onderzoek naar luchtkwaliteit en corona. Daaruit blijkt dat slechte luchtkwaliteit een grotere kans geeft op infectie en ernstige ziekte door corona. Dit onderzoek is een samenwerking van het RIVM, Universiteit Utrecht, Wageningen University & Research en GGD GHOR.
Tijdens het webinar presenteert Lapo Mughini Gras (epidemioloog Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu en Universiteit Utrecht) de resultaten van het onderzoek.
Renske Nijdam (senior adviseur milieu en gezondheid van de Brabantse GGD’en) zet de resultaten van het onderzoek in context en maakt een vertaalslag naar wat de resultaten van dit onderzoek kunnen betekenen voor de praktijk. Hoe beïnvloeden de resultaten de GGD-adviezen aan gemeentes/provincies? En hoe gaat de GGD om met vragen van omwonenden?
Interesse? Kijk op deze website voor meer informatie over het webinar.
Het laatste nieuws

Andesvirus (Hantavirus)
Op dit moment is het Andesvirus (een Hantavirus) in het nieuws. Heb je een brief ontvangen? Lees dan verder.

Was je handen vaak: zo blijf je gezond!
We raken van alles aan: de deur, de bus of elkaars handen. Zo verspreiden we onzichtbare bacteriën en virussen. Als die in je lichaam komen, kun je ziek worden. Daarom is het belangrijk om je handen goed schoon te houden. Op 5 mei is het de Internationale Dag van de Handhygiëne. Op die dag denken we extra na over schone handen.

Gezondheidspanel: ruimte voor verbetering Brabantse voedselomgeving
In maart 2026 vroegen we de Brabantse panelleden hoe ze hun voedselomgeving ervaren. Ruim 9.600 inwoners deelden hun ervaringen. Bijna alle deelnemers vinden gezond eten belangrijk. Bij de resultaten van dit onderzoek is het wel belangrijk op te merken dat de deelnemers niet representatief zijn voor de hele Brabantse bevolking.