Naar hoofdinhoud

Een dag bij de Forensisch team-toppers

Dit keer ben ik niet mee op pad met een forensisch arts of forensisch verpleegkundige, maar ben ik op kantoor. Ik wil jullie graag voorstellen aan de team-toppers van Forensische Geneeskunde. Beide toppers staan niet graag in de belangstelling, maar via deze weg wil ik hen laten weten dat ze ontzettend belangrijk zijn. Ze zijn cruciaal als het gaat om het verbeteren van de werkprocessen én het zorgen voor verbinding binnen het team.

Sandra (team secretaresse) en Melissa ( procesondersteuner) noem ik onze team-toppers. Zonder goede ondersteuning geen team, geen lopend proces en geen samenwerking. Op regelmatige basis zit ik naast één van hen). Sandra zit op de Witte Dame bij GGD Brabant-Zuidoost in Eindhoven en Melissa heeft haar plek gevonden op kantoor bij GGD Hart voor Brabant in Den Bosch.

Wat doen Sandra & Melissa in het team Forensische Geneeskunde?

  • Na ons Klant Contact Centrum (KCC) zijn Sandra & Melissa het eerste aanspreekpunt voor het team forensische geneeskunde.
  • Ze verzorgen dagelijks de afhandeling van euthanasie dossiers die naar de Regionale Toetsingscommissie Euthanasie (RTE) moeten.
  • Ze zetten de aanvragen voor euthanasie klaar in het forensische systeem, net zoals het uitstel voor begraven en/of medical statement voor vervoer naar buitenland van overledenen.
  • Ze zorgen ervoor dat onze artsen en verpleegkundigen voorzien zijn van de juiste uitrusting.
  • Zorgen dat er notulen gemaakt worden van overleggen waar dit gewenst is.
  • Ze zorgen ervoor dat de betalingen goed verlopen voor zowel de salarissen als facturen die naar opdrachtgevers moeten.
  • Ze maken de dienstroosters en plannen afspraken.
  • Ze beheren de teamomgeving, houden structuur, ruimen puin en werken samen.
  • Ze doen zoveel meer, maar ze zijn vooral ook mijn geheugen en geweten.

Bij een team waarvan de medewerkers niet op regelmatige basis op kantoor zijn, zorgen Sandra en Melissa voor het ‘thuis’-gevoel. Zij zijn de stabiele factoren, de gezichten en uithangborden van het team Forensische Geneeskunde.

Verbeteren

Het afgelopen jaar heb ik met onze team-toppers verschillende procesverbeteringen aangebracht:

  • Zo kunnen euthanasie aanvragen kunnen digitaal verwerkt worden.
  • Huisartsen worden indien mogelijk geïnformeerd per brief als de forensische arts ze niet heeft kunnen bereiken (niet iedere inwoner van Nederland heeft een huisarts, niet iedere lijkschouw vindt plaats in de gemeente waar de client woont/ werkt en de huisarts is verkeerd).

Wekelijks heb ik samen met Sandra en Melissa overleg om te bekijken waar we weer een verbetering kunnen aanbrengen. Hierdoor kunnen we grote en kleine stappen zetten.

Wat is nou volgens de definitie een topper?

Ik zocht het woord ’topper’ online op. Volgens de beschrijving is een topper: “Iemand die, of iets dat, heel goed is en waarvoor veel belangstelling is”. Er bestaat geen twijfel: Sandra en Melissa verdienen de titel ‘Topper’!

Wil je nog meer weten van over Sandra en/of Melissa? Mail ze dan op ons gezamenlijke mailadres: forensisch-brabantoost@ggdbzo.nl

Deze blog verscheen eerder op de website van de GGD Brabant-Zuidoost.

Deel het artikel
Ellen Vos
Ellen Vos is teammanager Forensische Geneeskunde in de politieregio Brabant Oost. Met haar blogs geeft Ellen een kijkje achter de schermen van haar team. 

Het laatste nieuws

Onderzoek

Overgewicht peuters weer toegenomen

Ongeveer 1 op de 10 jonge kinderen in het werkgebied van GGD Hart voor Brabant heeft overgewicht. Dat blijkt uit cijfers van de jeugdgezondheidszorg in 2025. Vooral de toename van overgewicht bij peuters is opvallend. Bij hen neemt het overgewicht sinds 2022 ieder jaar een beetje toe. Bij de wat oudere kinderen (9- en 13-jarigen) had in 2025 ongeveer 1 op de 6 overgewicht. Dat is ongeveer hetzelfde als in 2023 en 2024.

Onderzoek

Factsheet Overgewicht, Beweging & Voeding in Brabant

Hoe gaat het met beweging, overgewicht en voeding in Noord-Brabant? We delen actuele cijfers over voeding, beweging en overgewicht, over alle leeftijdsgroepen van inwoners in Noord-Brabant. Daarnaast laten we de relatie zien tussen deze drie gezondheidsfactoren en andere fysieke, psychologische en sociale factoren, bekeken vanuit de 6 dimensies van positieve gezondheid. Ook kijken we naar risicofactoren die de kans op overgewicht verhogen. We sluiten af met aanbevelingen en goede voorbeelden uit de praktijk voor beleid en preventie.

Sollicitatieronde opleidingen arts M+G en Forensisch arts 2025

De opleidingsregio FG ZeeBraLim (Zeeland, Brabant en Limburg) stelt voor maart 2026 drie opleidingsplaatsen beschikbaar binnen de forensische geneeskunde. De aios worden geplaatst in verschillende politieregio’s en doen ervaring op op diverse werklocaties. Alle opleidingsplekken voor opleiding arts M+G en art FG zijn vanaf half juli te vinden op de website artsmg.nl.