
Hoe gezond zijn jongeren? Hoe voelen zij zich? Hebben zij stress, bewegen ze genoeg en drinken ze alcohol? En hoe veranderen deze onderwerpen door de jaren heen? Dat onderzoekt GGD Hart voor Brabant met de Gezondheidsmonitor Jeugd 2026.
Publicatiedatum: 06-10-2023 om 14:52 uur
Laatste update: 13-05-2026 om 16:12 uur
Op 29 september 2023 vond van 12.30 tot 18.00 uur het FIX IT FEST plaats, georganiseerd door het Innovatienetwerk Jeugd, waar GGD Hart voor Brabant een deel van uitmaakt. Hét event voor jongeren, jeugd(hulp)professionals, beleidsmakers, bestuurders en iedereen die wil bijdragen aan de mentale gezondheid van de jeugd in regio Hart van Brabant!
De jeugd mentaal gezond. Dat wil toch iedereen? Om deze droom te verwezenlijken organiseerde het Innovatienetwerk Jeugd samen met haar partners FIX IT FEST. Een festival waar we elkaar inspireerden, ontmoetten én een gezamenlijke vuist maakten voor de jeugd aan de hand van hun toekomstdroom!
Met 15 informatiestands, 12 workshops en 4 lezingen was dit het festival waar meer dan 300 jongeren, jeugd(hulp)professionals, beleidsmakers en bestuurders elkaar inspireerden, ontmoetten, versterkten en zich verbonden aan de mentale gezondheid van jonge mensen!
FIX IT FEST stond volledig in het thema van “samen mentaal sterker”. Het was hét moment om de mentale gezondheid van de jeugd en het aanbod van jeugd(hulp) in de regio Hart van Brabant een groot podium te geven. Een festival om elkaar te inspireren, nieuwe verbindingen aan te gaan en elkaar te versterken in de missie voor een sterke en gezonde toekomst voor de jeugd.
Lees meer op de website van Innovatienetwerk Jeugd.

Hoe gezond zijn jongeren? Hoe voelen zij zich? Hebben zij stress, bewegen ze genoeg en drinken ze alcohol? En hoe veranderen deze onderwerpen door de jaren heen? Dat onderzoekt GGD Hart voor Brabant met de Gezondheidsmonitor Jeugd 2026.

In Nederland zijn een aantal mensen ziek geworden van het Westnijlvirus. Zij kregen het virus door een beet van een besmette huissteekmug in Nederland. Ook in de provincie Brabant. De kans om in Nederland gebeten te worden door een mug die het westnijlvirus bij zich draagt blijft erg klein. En als je een muggenbeet hebt van een besmette mug krijgen de meeste mensen geen klachten. De GGD’en doen vanwege de privacy geen verdere uitspraken over individuele personen bij wie het westnijlvirus is vastgesteld.