- Inwoners
- Nieuws & info
- IkPas: zet je alcoholgebruik in januari op pauze
Publicatiedatum: 01-01-2022 om 13:22 uur
Laatste update: 05-01-2022 om 13:45 uur
IkPas: zet je alcoholgebruik in januari op pauze
De decembermaand met al haar borrelmomenten is weer achter de rug. En daarmee is het tijd voor IkPas. Bij deze actie wordt heel Nederland opgeroepen 1 maand lang geen alcohol te drinken. Het is niet alleen een goede start van het nieuwe jaar, je wordt tijdens deze Dry Januari ook bewuster van jouw alcoholgebruik.
Veel mensen drinken wel eens alcohol. Vaak is dit gewoontegedrag. Een glas wijn bij het eten of een biertje op de bank na een lange werkdag. Maar wat nu als je 30 dagen geen alcohol drinkt? Zou het moeilijk zijn om de alcohol te laten staan?
Ga de uitdaging aan
Kun jij best een tijdje zonder alcohol? Ervaar hoe het is om een tijdje zonder alcohol te leven en meld je aan op www.ikpas.nl. Deze maand gaan ruim 20 duizend Nederlanders samen met jou de uitdaging aan!
Het laatste nieuws

Pas op voor tekenbeten
Teken zijn kleine spinachtige beestjes die leven van bloed. Ze zitten laag bij de grond tussen het hoge gras, struikgewas en bladeren. In bos, heide en ook in de tuin, in binnen- en buitenland. Teken kruipen op mensen en dieren en bijten zich vast in de huid. Vaak merk je hier niets van. Ben je ‘in het groen’ geweest? Controleer jezelf en anderen dan op tekenbeten en verwijder de teek zo snel mogelijk.

Andesvirus (Hantavirus)
Op dit moment is het Andesvirus (een Hantavirus) in het nieuws. Heb je een brief ontvangen? Lees dan verder.

Was je handen vaak: zo blijf je gezond!
We raken van alles aan: de deur, de bus of elkaars handen. Zo verspreiden we onzichtbare bacteriën en virussen. Als die in je lichaam komen, kun je ziek worden. Daarom is het belangrijk om je handen goed schoon te houden. Op 5 mei is het de Internationale Dag van de Handhygiëne. Op die dag denken we extra na over schone handen.
