
Hoe gezond zijn jongeren? Hoe voelen zij zich? Hebben zij stress, bewegen ze genoeg en drinken ze alcohol? En hoe veranderen deze onderwerpen door de jaren heen? Dat onderzoekt GGD Hart voor Brabant met de Gezondheidsmonitor Jeugd 2026.
Publicatiedatum: 23-09-2021 om 12:10 uur
Laatste update: 17-07-2024 om 15:26 uur
Vrijdag 24 september is voorlopig de laatste dag dat de vaccinatielocatie Boxtel van GGD Hart voor Brabant is geopend. Die dag is er ook open inloop voor prikken zonder afspraak. Dit kan tussen 10.00 en 15.00 uur.
In heel Nederland is de afgelopen weken de omslag gemaakt van massavaccinatie naar gerichte kleinschalige vaccinatieactiviteiten. Dit om de vaccinatiegraad te laten stijgen waar het kan. Het oorspronkelijk plan was om het aantal vaccinatielocaties in het werkgebied van de GGD Hart voor Brabant af te bouwen naar twee (Veghel en Waalwijk). Maar om kleinschalige vaccinatieactiviteiten mogelijk te maken is besloten om, naast Veghel en Waalwijk, ook Tilburg open te houden en de locaties in Uden, Boxtel en Berghem beschikbaar te houden tot eind dit jaar. Concreet betekent dit dat de locaties Uden, Boxtel en Berghem nu gesloten zijn of worden voor massavaccinaties maar dat ze stand-by blijven en geopend kunnen worden als de situatie daar om vraagt. Bijvoorbeeld voor prikken zonder afspraak of een derde prik voor mensen met een ernstige afweerstoornis.
Vaccinatielocatie Boxtel opende op 14 mei haar deuren. Vanaf dat moment zijn er in totaal rond de 131.500 mensen in Boxtel gevaccineerd. De piekperiode was van 13 juni tot 22 juli met gemiddeld 1500 prikken per dag, met als uitschieter de periode tussen 25 juni en 4 juli. Toen werden er gemiddeld 2.300 prikken per dag gezet.
Meer informatie over vaccinatielocaties en prikken zonder afspraak vind je op www.ggdhvb.nl/prikkenzonderafspraak

Hoe gezond zijn jongeren? Hoe voelen zij zich? Hebben zij stress, bewegen ze genoeg en drinken ze alcohol? En hoe veranderen deze onderwerpen door de jaren heen? Dat onderzoekt GGD Hart voor Brabant met de Gezondheidsmonitor Jeugd 2026.

In Nederland zijn een aantal mensen ziek geworden van het Westnijlvirus. Zij kregen het virus door een beet van een besmette huissteekmug in Nederland. Ook in de provincie Brabant. De kans om in Nederland gebeten te worden door een mug die het westnijlvirus bij zich draagt blijft erg klein. En als je een muggenbeet hebt van een besmette mug krijgen de meeste mensen geen klachten. De GGD’en doen vanwege de privacy geen verdere uitspraken over individuele personen bij wie het westnijlvirus is vastgesteld.