Vaccinatie tegen gordelroos
Op donderdag 22 mei werd in het nieuws gemeld dat de vaccinatie tegen gordelroos voor mensen van 60 jaar en ouder in het Rijksvaccinatieprogramma komt en daarmee gratis wordt. Wij juichen dit initiatief van het kabinet toe. De gratis vaccinaties zijn onderdeel van een nieuw zorgakkoord. Dit akkoord wordt vermoedelijk volgende week gesloten. Tot het daadwerkelijke besluit is genomen verandert er dus nog niets. Ook is nog onbekend per wanneer er vervolgens gevaccineerd gaat worden.
Heb jij een afspraak bij onze GGD om de gordelroosvaccinatie op eigen kosten te halen? Wij begrijpen dat je door de berichten in het nieuws misschien vragen over deze afspraak en de vaccinatie hebt.
Gaat mijn afspraak door?
Ja, de afspraken gaan door.
Is de vaccinatie vanaf nu al gratis?
Nee, de vaccinatie is niet gratis, de vaccinatie valt nog onder de ‘vaccinaties op eigen verzoek’ en daarvoor gelden tot op heden nog onze aangegeven prijzen.
Vanaf wanneer is de vaccinatie wel gratis?
Mocht het definitieve besluit vallen in het zorgakkoord-overleg aanstaande week, dan kunnen wij op dit moment nog niet voorspellen wanneer het vaccineren gaat beginnen. Ook weten we niet wie als eerste aan de beurt komen. Er komt eerst een advies van het RIVM en daarna volgt het voorbereiden en uitvoeren.
Kan ik mijn afspraak nog annuleren?
Wij kunnen ons voorstellen dat je nu twijfelt. Als je de afspraak wilt afzeggen dan begrijpen wij dat. Dit kan kosteloos.
Meer weten over vaccinaties op maat?