Deze afspraak is een flexibel contactmoment op het consultatiebureau als je baby ongeveer 7 maanden of 9 maanden oud is. Deze afspraak is gemaakt als je dat als ouder dat wilt of als de jeugdverpleegkundige of jeugdarts dat van belang vindt. De inhoud wordt bepaald door de reden van het inplannen van deze afspraak. Uiteraard is er ruimte om vragen te stellen.
Afhankelijk van de reden van dit flexibele contactmoment bespreken we bijvoorbeeld voeding, slapen, groei of ontwikkeling
Afhankelijk van de reden van het contactmoment doen we eventueel lichamelijk onderzoek. Ook bespreken en beoordelen we op een aantal punten de ontwikkeling van je baby:
Pakt je baby een blokje vast met beide handen en pakt je baby ook het blokje over met de andere hand?
Speelt je baby met beide voeten?
Maakt je baby gevarieerde geluiden?
Zegt je baby “dada-baba”?
Kan je baby omrollen naar buik en rug en andersom?
Wat neem je mee of leg je klaar?
Omslagdoek of badjas
Schone luier(s)
Luierdoekjes
Als je kind het prettig vindt: een speentje of speeltje
Wat zie je op deze leeftijd?
Minder borst- of flesvoeding
Je kindje gaat steeds meer vaste voeding eten. Je kan langzaam de hoeveelheid flessen gaan afbouwen. Geef je je kindje borstvoeding? Dan kan je op verzoek blijven voeden.
Objectpermanentie
Rond deze leeftijd ontwikkelt je kind het vermogen om een beeld (van een persoon of een object) in het geheugen vast te houden, zonder het te zien. Dit kan leiden tot verlatingsangst.
Afname zuigbehoefte
De natuurlijke zuigbehoefte neemt na 9 maanden sterk af. Als je kind een speen heeft, kun je de speen gaan afbouwen.
Wat motiveert Brabanders om op pad te gaan? Hoe vaak wandelen zij? Ruim 9.500 inwoners namen deel aan het onderzoek. Daaruit blijkt dat driekwart van de respondenten iedere week wandelt. Fit blijven is de belangrijkste reden om te wandelen. Hoewel deelnemers positief zijn over de wandelmogelijkheden in hun buurt, zien zij meer groen, bankjes en rustpunten als waardevolle aanvullingen.
Sociale media spelen een grote rol in het dagelijks leven. Toch vindt een deel van de gebruikers dat zij er zelf te veel tijd aan besteden. Dat blijkt uit een onderzoek van GGD Hart voor Brabant en GGD Brabant-Zuidoost onder ruim 7.000 panelleden.
Hoe gezond zijn jongeren? Hoe voelen zij zich? Hebben zij stress, bewegen ze genoeg en drinken ze alcohol? En hoe veranderen deze onderwerpen door de jaren heen? Dat onderzoekt GGD Hart voor Brabant met de Gezondheidsmonitor Jeugd 2026.