GGD Hart voor Brabant
Geplaatst op: 11-04-2018 om 16:33 uur
Laatst gewijzigd op: 13-06-2018 om 14:56 uur

Zet wijk-GGD’er centraal in preventieve aanpak mensen met verward gedrag

Het Schakelteam Personen Verward Gedrag roept gemeenten op om de regie en verantwoordelijkheid te nemen als het gaat om een sluitende aanpak voor mensen met verward gedrag. Preventie en vroegsignalering hebben hierbij prioriteit. Deze oproep doet het schakelteam vandaag in haar tussenbericht ‘Weerbarstige werkelijkheid’. Volgens GGD GHOR Nederland kan de wijk-GGD’er een centrale rol spelen in het signaleren en zelfs voorkomen van verward gedrag. De GGD Hart voor Brabant werkt al sinds oktober 2015 met het concept van de wijk-ggd’er.

Linda Pieters, regiomanager GGD Hart voor Brabant:

“Het is een actueel thema, omdat veel gemeenten een goede manier zoeken om met personen met verward gedrag om te gaan. Inmiddels zijn onze wijk ggd'ers actief in Vught, Boxtel, Haaren, Oisterwijk en Sint-Michielsgestel. En binnenkort ook in Heusden. De wijk-GGD’er werkt op het snijvlak van veiligheid en zorg. Zij zijn in staat te helpen, verbinding te leggen met (zorg)ketenpartners en de politie te ontlasten. Ze kennen het netwerk, van huisarts tot supermarkteigenaar en van de psychiater tot de wijkagent. Zo kunnen ze er vroeg bij zijn en voorkomen dat verward gedrag escaleert. Dat maakt de aanpak tot een succes. Niet voor niets werden twee van onze wijk-ggd’ers Sarah en Esther gisteren uitgeroepen tot de ‘Meest invloedrijke persoon publieke gezondheid 2017’.”

Meer weten over de wijk-ggd’er of wil je deze succesvolle aanpak ook in jouw gemeente te introduceren?

Bekijk dan onze werkwijzer en factsheet op www.ggdhvb.nl/wijkggd. Of neem dan contact op met Linda Pieters.